Małgorzata Jamroży
Biografia
Małgorzata Jamroży, urodzona 30 czerwca 1991 roku w Stargardzie Szczecińskim, jest córką Elżbiety i Ryszarda Jamrożych i z wykształceniem pedagogów wychowywała się wraz ze starszym bratem Tomaszem w Ińsku.
W młodości wzięła udział w programie Szansa na sukces, a następnie była wokalistką zespołu Niebo Lepiej. W 2010 roku wystąpiła w musicalu Rent w szczecińskiej Operze na Zamku i współtworzyła projekt Gosia Jamroży Project (grupa funkcjonowała również pod nazwą Margaret J. Project), z którym m.in. trafiła do półfinału konkursu Coke Live Fresh Noise 2010.
W 2012 roku nagrała piosenkę It Will Be Lovely Day do reklamy linii lotniczych OLT Express. Na prośbę internautów OLT Express i twórcy udostępnili całość kompozycji, a kilka stacji radiowych odtwarzało ją na antenie. W 2012 i 2013 roku nagrała także wokalizy do filmów i reklam. 26 maja 2012 wystąpiła w konkursie Trends na festiwalu TOPtrendy 2012 z piosenką Thank You Very Much, którą napisali i skomponowali Thomas Karlsson i Joakim Buddee; teledysk wzbudził kontrowersje. Singel został wydany w Polska w formie digital download 21 lutego 2013 i notował się na listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech. 8 czerwca 2013 Margaret wystąpiła z tą piosenką na TOPtrendy 2013 w Operze Leśnej, a pod koniec miesiąca zaprezentowała ją w niemieckim programie ZDF Fernsehgarten.
30 lipca ukazał się jej debiutancki mini-album All I Need, w którym znalazło się 6 utworów, w tym m.in. Thank You Very Much i Tell Me How Are Ya. Płyta zadebiutowała na 50. miejscu OLIS. 8 sierpnia odbył się koncert promocyjny EP-ki, a 3 sierpnia zaśpiewała podczas gali Eska Music Awards 2013, gdzie otrzymała nagrodę za teledysk do Thank You Very Much w kategorii Eska TV Award – Najlepsze video.
W 2014 wydała debiutancki album studyjny Add the Blonde, który uplasował się na 8. miejscu OLIS i uzyskał status platynowej płyty. Album promowały singlami Wasted, Start a Fire (hymn Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014) i Heartbeat; w reedycji znalazły się single Cool Me Down i Elephant. Singiel Cool Me Down pokrył się podwójną platyną w Polsce i był notowany także na listach w Szwecji.
Pod koniec 2015 wydała album jazzowy Just the Two of Us, nagrany z Mattem Duskiem, który dotarł do 28. miejsca w OLIS i zdobył platynową płytę. W 2017 wydała album Monkey Business, który zajął 8. miejsce na polskiej liście OLIS. W 2018 z piosenką In My Cabana zajęła siódme miejsce w finale Melodifestivalen 2018, a w 2019 wydała trzeci album pt. Gaja Hornby. W 2020 otworzyła własną wytwórnię Gaja Hornby Records, współtworzoną z muzykiem KaCeZetem, i od tego czasu promuje artystów takich jak Wojciech Geniusz czy Anja Pham. Od tego momentu artystka nagrywa muzykę z gatunków rap i hip-hop.