Najlepsi ósmoklasiści w Stargardzie nagrodzeni. Prezydent wręczył dyplomy i 1000 zł
To już ostatnie dni przed szkolnym finałem i długo wyczekiwanym odpoczynkiem. 25 czerwca 2026 Stargard przygotowywał się do zakończenia roku, a w tym samym czasie w mieście wybrzmiały gratulacje dla tych, którzy przez wiele miesięcy pracowali na wyniki znacznie wykraczające poza szkolną codzienność. Prezydent Rafał Zając spotkał się z ósmoklasistami osiągającymi najlepsze rezultaty w nauce i wyróżniającymi się aktywnością w różnych dziedzinach.
Wyróżnieni uczniowie mają za sobą nie tylko wysokie średnie ocen, ale też sukcesy w konkursach przedmiotowych i artystycznych. Wśród nagrodzonych są osoby, które łączą szkolne obowiązki z wolontariatem, działaniami społecznymi oraz rozwijaniem sportowych pasji. Spotkanie było okazją do podsumowania ich pracy jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, które dla uczniów wszystkich stargardzkich szkół oznaczają 2 miesiące przerwy od sprawdzianów, kartkówek, lektur i zadań.
„Znalezienie się w gronie najlepszych absolwentów to efekt ogromnej pracy, która – mam nadzieję – była również pełna pasji i przyjemności płynącej ze zdobywania wiedzy. Jestem pod wrażeniem wszechstronności naszej młodzieży. Prymusi osiągają sukcesy w wielu różnych dziedzinach, szlifują swoje talenty i jeszcze znajdują czas na pomoc drugiemu człowiekowi. To naprawdę imponujące, a jednocześnie inspirujące również dla nas, dorosłych. Tak świetne wyniki są także powodem do dumy dla nauczycieli i rodziców, którzy wytrwale wspierają młodych ludzi na wszystkich etapach rozwoju i zdobywania wykształcenia”.
Rafał Zając, prezydent
Lista nagrodzonych: szkoły i średnie ocen
W gronie wyróżnionych znaleźli się absolwenci stargardzkich szkół podstawowych oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. Poniżej publikujemy zestawienie nagrodzonych ósmoklasistów wraz ze szkołami i średnimi:
- Lena Pierzakowska – Szkoła Podstawowa nr 1, średnia ocen: 5,82
- Adam Kiriłow – Szkoła Podstawowa nr 2, średnia ocen: 5,82
- Michał Michalski – Szkoła Podstawowa nr 3, średnia ocen: 5,82
- Martyna Ćwiklak – Szkoła Podstawowa nr 4, średnia ocen: 5,53
- Zuzanna Arnister – Szkoła Podstawowa nr 5, średnia ocen: 5,71
- Ignacy Paweł Piechowiak – Szkoła Podstawowa nr 6, średnia ocen: 6,00
- Ignacy Szulski – Szkoła Podstawowa nr 7, średnia ocen: 6,00
- Emilia Malinowska – Szkoła Podstawowa nr 8, średnia ocen: 6,00
- Kalina Kucharska – Szkoła Podstawowa nr 9, średnia ocen: 5,35
- Blanka Jakszuk – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, średnia ocen: 5,74
- Laura Stamirowska – Szkoła Podstawowa nr 10, średnia ocen: 6,00
- Nataniel Owczarek – Szkoła Podstawowa nr 11, średnia ocen: 6,00
Jak przyznawano nagrody i gdzie odbyła się uroczystość
Miasto podkreśla, że średnia ocen nie była jedynym wyznacznikiem. O nagrodzie prezydenta decydowało kilka elementów, które miały pokazać, że szkolny sukces może mieć różne oblicza - od pracy naukowej, przez rozwój talentów, po zaangażowanie społeczne.
- średnia ocen (jako jedno z kryteriów)
- sukcesy w konkursach przedmiotowych
- wolontariat i działania społeczne
Oprócz gratulacji oraz pamiątkowego dyplomu najlepsi absolwenci szkół podstawowych otrzymali nagrodę finansową w wysokości 1000 zł. Tegoroczna uroczystość miała także wyraźny szkolny akcent organizacyjny: przygotowali ją uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 10, którzy poprowadzili wydarzenie i zadbali o część artystyczną.
Spotkanie odbyło się w Domu Kultury Kolejarza. Na scenie zaprezentowali się młodzi wykonawcy z „Dziesiątki”, a także wokaliści z zespołu Rupaki działającego w Młodzieżowym Domu Kultury. Dla nagrodzonych ósmoklasistów było to symboliczne zwieńczenie ostatnich tygodni nauki - chwilę przed tym, gdy szkolne korytarze na dwa miesiące opustoszeją.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!